Tai chi s Honzou 

Studio Najdi klid, Lázně Toušeň, V Ovčárně 405

Vždy v pondělí od 18:30 do 19:30 h.


Tchaj-ťi čchuan

je tradiční čínské bojové umění, které kromě účinné sebeobrany, přiznivě působí na mysl, koncentraci a celkové zdraví. Cvičením se prohlubuje dech, tím se cítíme více odpočatí. Energie čchi začne proudit celým tělem a mysl se zklidní. Zlepšuje se koordinace pohybu, posiluje se nervový systém. Protahují se a posilují svaly a šlachy a příznivě působí na klouby. Zvyšuje se odolnost vůči stresu a náročným situacím (největší nepřátelé Tai chi - vnitřní napětí a netrpělivost).

Při pravidelném cvičení, TAI CHI výrazně posílí Vaše zdraví a příznivý dopad má na:

  • klid, soustředění
  • zvládání stresových situací
  • načerpání nové energie
  • posílení imunitního systému
  • zmírnění bolestí (zad, hlavy, kolen, kyčlí...)
  • zdravý spánek
  • snížení nadváhy
  • zmírnění projevů neurologických onemocnění

Tai chi Vás přiblíží k přirozenosti.

Začátečníci

Naučíme se umění Wu-ťi čuang kung (stání v postoji Wu-ťi), kde budeme prohlubovat svůj dech a upravíme si správné držení těla. Naučíme se techniku přirozeného břišního dýchání a začneme se učit sestavu navíjení hedvábného vlákna, která rozvíjí vnímání našeho těla, zlepšuje koordinaci a koncentraci na každý detail pohybu. Díky pomalým krouživým pohybům může začít v našem těle proudit energie Čchi a získáme základní dovednosti pro cvičení Tchaj-ťi sestav. Po zvládnutí základních dovedností se začneme učit krátkou sestavu 13 forem, kde postupně uplatníme vše, co jsme se již naučili a dále tím naše dovednosti prohloubíme.


Co si obléct?

ideální je lehčí oblečení, které vás nebude nijak omezovat v pohybu a budete se v něm cítit pohodlně a dobře. Cvičíme naboso, v ponožkách nebo v obuvi vhodné na koberec.Kurzovné 2 500 Kč/10 lekcí.


Honza Pischnoth

Těší se na Vás Honza Pischnoth. Kurzy začínají od 6.9.2021. V případě zájmu o kurz se prosím přihlaste formulářem níže. Pro zajištění místa v kurzu je třeba uhradit kurzovné. Informace k vaší platbě obdržíte e-mailem po přihlášení do kurzu. 

Objednejte si naše služby

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.