Vánoční meditace

21.12.2018 19:30

Vánoční meditace

pátek 21.12.2018 19:30 - 20:30 hod

Lázně Toušeň, V Ovčárně 405

 

Krásná a pozitivně stimulující meditace, která vám navodí ten správný klid a lásku, jež by měla Vánoční čas prostupovat. Po předvánočním frmolu při této meditaci zpomalíme a uvědomíme si sílu a krásu lásky k našim bližním. Meditace sestává ze třech částí. V první části projdeme meditací Šunjáta, což je tzv. meditace na prázdno, která nám pomůže zastavit pobíhání myšlenek. Následovat bude část s „meditací na já a na druhého“, díky které se více vcítíme i do druhých a uvědomíme si, že není celý svět jen o nás. Závěrečná, hlavní část je samotné přijímání a dávání lásky. 

 

Každodenně na nás útočí velké množství informací a prožitků ... s tím souvisí velké množství myšlenek a emocí, které nás ovlivnují a spíše nám odebírají energii. Meditací si můžeme energii udržovat a doplnovat. Meditace není únikem z tvrdé reality do nějakého lepšího "prostoru", ale je to cesta, jak se udržovat v "použitelném stavu". 

 

                                                                                 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Meditací vás provede Vlastimil Zimák. "Účinky meditace jsem byl tak ohromený, že jsem chtěl vědět stále více. Proto hltám knihy zabývající se touto tématikou jednu za druhou. Pamatujte, že na to abyste meditovali, nemusíte být roky v tibetském klášteře, ani být absolventi filosofické fakulty. Stačí chtít a jde to samo a jednoduše. Meditovat může opravdu každý. Souhrou okolností přišel do mého života moment, kdy jsem opravdu procitl, doslova jsem se probral, otevřel oči a začal žít. Tímto momentem bylo zahájení meditační praxe."

 

 

Meditace je vhodná i pro začátečníky. Místo si můžete rezervovat formulářem níže. Dotazy na email yoga@najdiklid.cz či tel. 605447665. S sebou pohodlné oblečení, příp. vlastní meditační polštářek. Podložky a několik meditačních polštářků je k dispozici na místě. Cena 150 Kč. Platba v hotovosti na místě.

Přihlášení na Vánoční meditaci 21.12.2018

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: