Ukázková lekce Tai chi zdarma s Honzou

02.09.2020 18:00

Ve středu 2.9.2020 od 18 h do 19 h 

 

Studio Najdi klid, Lázně Toušeň, V Ovčárně 405

Pravidelný kurz bude probíhat ve středu od 18 h se začátkem 9.9.2020.

Tato lekce je zdarma.

 
 

Tchaj-ťi čchuan je tradiční čínské bojové umění, které kromě účinné sebeobrany, přiznivě působí na mysl, koncentraci a celkové zdraví. Cvičením se prohlubuje dech, tím se cítíme více odpočatí. Energie čchi začne proudit celým tělem a mysl se zklidní. Zlepšuje se koordinace pohybu, posiluje se nervový systém. Protahují se a posilují svaly a šlachy a příznivě působí na klouby. Zvyšuje se odolonost vůči stresu a náročným situacím (největší nepřátelé Tai chi - vnitřní napětí a netrpělivost).

 
 

Těší se na Vás Honza Pischnoth. Umění Tchaj-ťi čchüan se věnuji od roku 2010, kdy jsem se učil v Taiji akademii v Praze pod vedením Radka Koláře a Petra Donáta. Po několika letech studia jsem zde působil také jako instruktor. Absolvoval jsem několik seminářů s mistrem Zhu Tiancai a jeho syny Zhu Xiang Hua a Zhu Xiang Qian. V roce 2017 jsem získal trenérskou certifikaci Instruktor bojových umění od Czech Combat Academy.

 

Začátečníci

Naučíme se umění Wu-ťi čuang kung (stání v postoji Wu-ťi), kde budeme prohlubovat svůj dech a upravíme si správné držení těla. Naučíme se techniku přirozeného břišního dýchání a začneme se učit sestavu navíjení hedvábného vlákna, která rozvíjí vnímání našeho těla, zlepšuje koordinaci a koncentraci na každý detail pohybu. Díky pomalým krouživým pohybům může začít v našem těle proudit energie Čchi a získáme základní dovednosti pro cvičení Tchaj-ťi sestav. Po zvládnutí základních dovedností se začneme učit krátkou sestavu 13 forem, kde postupně uplatníme vše, co jsme se již naučili a dále tím naše dovednosti prohloubíme.

 

Co si obléct?

ideální je lehčí oblečení, které vás nebude nijak omezovat v pohybu a budete se v něm cítit pohodlně a dobře. Cvičíme naboso, v ponožkách nebo v obuvi vhodné na koberec.

 
 

V případě zájmu o lekci zdarma se prosím přihlašte formulářem níže. S dotazy se na nás můžete obrátit na email: yoga@najdiklid.cz či tel.: 605 447 665.

Přihlášení na Ukázkovou lekci Tai chi s Honzou 2.9.2020

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: