Ukázková lekce Hatha jógy zdarma s Kristýnou

01.09.2020 18:15

 

V úterý 1.9.2020 od 18:15 h do 19:15 h nebo od 19:30 h do 20:30 h

 

Studio Najdi klid, Lázně Toušeň, V Ovčárně 405

Pravidelný kurz bude probíhat v úterý od 18:15 h začátečníci a úterý od 19:30 h mírně pokročilí se začátkem 8.9.2020.

Tato lekce je zdarma.

 
 

Hatha jóga

Je velmi vhodná i pro začátečníky. Je to specifický systém jógy, jehož hlavní součástí jsou pozice těla (ásany), ovládání dechu (pránájáma) a zklidnění mysli. Kurzy nejsou omezeny věkem, pohlavím ani fyzickou zdatností. Lekce začíná zpravidla úvodní koncentrací, vystřídáme pozice vestoje, vsedě a vleže. Končí se vždy relaxací.

Kristýna Rássová. "Józe se věnuji víc jak pět let. Prvotní záměr byl, abych se zbavila bolesti zad. Když se tak stalo, začala jsem do učení jógy pronikat víc a víc. Pocítila jsem benefity nejen fyzicky, ale začala i duchovně růst. Jóga se stala součástí mého každodenního života. Zamilovala jsem se a zatoužila po tom jógu předávat i dál. Udělala jsem si 200 hodinový akreditovaný kurz instruktora hatha jógy a pustila se do toho. Snažím se neustále vzdělávat pomocí různých seminářů, pobytů a od mých duchovních učitelů. 

Do každé lekce dávám kus sebe a učím s láskou a respektem k tělu. Základem je atmosféra. Na mých lekcí se vždy setkáte s příjemnou hudbou, voňavým elementem (svíčka, vonná tyčinka nebo esenciální olejíčky ...) a především lidským přístupem.  Vždy nabízím k ásanám lehčí alternativy, aby si mohl zacvičit každý podle toho, na co se zrovna cítí. V ásanách kladu důraz na správné provedení, tak abychom svému tělu neubližovali. Na konec se můžete těšit na vedenou relaxaci s hudbou".

 

 

Bojíte se jógy?

I když s jógou teprve začínáte nebo si nejste jistí svou fyzickou kondicí a máte obavy, jestli to zvládnete – „Zvládnete vše bez obav!“. Každý totiž cvičí podle svých možností. V józe neexistuje fyzicky dokonale provedený cvik, existuje jen cvik dokonale procítěný a provedený přesně v mezích vašich možností – pak je odvedený nejlépe. Velikou chybou bývá přílišné usilování a přepínání vlastních sil. V józe platí jednoznačně, že méně, bývá více!

 

Proč cvičit jógu?

Zlepšuje psychickou koncentraci, schopnost vyrovnat se se stresem a kvalitu spánku. Posiluje imunitní systém a odstraňuje bolesti zad. Zlepšuje držení těla a zrychluje úbytek přebytečného tuku. Zpomaluje proces stárnutí a zvyšuje množství energie ...

 

Co si obléct?

Ideální je lehčí oblečení, které vás nebude nijak omezovat v pohybu a budete se v něm cítit pohodlně a dobře. Cvičíme naboso. Podložky jsou k dispozici na místě.

 

 

 Těší se na Vás Kristýna Rássová. V případě zájmu o lekci zdarma se prosím přihlašte formulářem níže. S dotazy se na nás můžete obrátit na email: yoga@najdiklid.cz či tel.: 605 447 665.

Přihlášení na Ukázkovou lekci jógy zdarma s Kristýnou

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: