Tanec 5 rytmů

12.05.2017 19:00

pátek 12.5.2017 od 19 hod

Lázně Toušeň, V Ovčárně 405

 

Již porod má své fáze a to, jak jimi projdeme má svůj odraz v našem životě. Za doprovodu známých písní projdeme 5 způsobů bytí tak, jak se to děje v každém uceleném procesu. Vědomě s vnímáním našeho nitra zakusíme, které fáze jsou pro nás snadné a které ne.

„5 rytmů přesahuje tanec. Pohyb je medicínou, meditací a metaforou. Společně odlupujeme vrstvy, odkládáme masky a tančíme, dokud se nerozplyneme… to vše abychom poznali sami sebe.“

(Gabrielle Roth)

1. Plynutí (element Země)

“Když se otevřeme plynutí našeho fyzického bytí, všechny další cesty se otevřou. Je to jeden z nejnádhernějších a nejvíce fascinujících způsobů tance – být vevnitř, být okolo a pozorovat to.”

2. Staccato (element Ohně)

“Staccato je branou k našemu srdci. Ukazuje nám, jak vstoupit do světa, spojeni s našimi chodidly a s našimi pocity…. je vládce našeho lineárního světa, vládce té části nás, která je bojovníkem… která se projevuje jako pravda a jasnost…. která vystupuje za to, na čem nám záleží, za to, koho a co milujeme.”

3. Chaos (element Voda)

“Chaos nás osvobozuje od všech idejí, kým jsme, a dává nám pravdivý zážitek stavu totálnosti, svobody, intuice a kreativity…”

4. Lyrika (Vzduch)

“Cítíme lehkost ve svých chodidlech, jako ptáci letíme vzduchem – ale pozor na omyl, v Lyrice jsme uzemnění a plně ve své síle.”

5. Klid (Éter)

“Pokaždé když tančíme v rytmu Klidu, praktikujeme umění pokorného a vědomého zakončení… což sebou nese všechna zakončení v našem životě – konec tance, konec dne, konec vztahu, konec životního cyklu. Dobré zakončení znamená převzetí zodpovědnosti za celou cestu a destilaci moudrosti z našich zkušeností tak, abychom mohli začít novou vlnu nebo cyklus čistí, aniž bychom si sebou nesli zátěž minulosti.”

“Tvary minulosti, přítomnosti a budoucnosti prochází skrze nás – tvary Ženství, Mužství, a magický tanec, který spolu vytvářejí. Vědomý pohyb rozpouští naše nahromaděné životní zkušenosti do opravdové moudrosti.”

 

Setkáním provází Michal Tiller. Michal Tiller hledá inspiraci a život ve všem. Pohyb a tanec se učil především u Reny Milgrom. U Zdeňka Webera prošel ročním výcvikem Mužská síla, absolvoval VisionQuest, dostal iniciaci. Dnes provádí obdobným procesem muže v rámci Cesty Vědomého Muže. Právě prochází výcvikem vedení konstelací u Zdeňka a Šárky Weberových.

 

Setkání trvá cca 1,5 hod. Cena 180 Kč. Přihlášení a platbu prosíme předem. V případě zájmu je nutné rezervovat místo formulářem níže nebo email yoga@najdiklid.cz či tel.: 605447665. Přihlašujete se prosím nejpozději do středy 10.5.2017. Akce se koná po přihlášení min. počtu účastníků, při menším počtu bude suma vrácena v plné výši. V jiném případě je nevratná.

Přihlášení na akci Tanec 5 rytmů 12.5.2017

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: