Nový kurz Tai chi pro začátečníky od září 2020

09.09.2020 18:00

Kurz Tai chi s Honzou

Studio Najdi klid, Lázně Toušeň, V Ovčárně 405

1 950 Kč/15 lekcí (130 Kč/lekce)

 

 
Kurz bude probíhat vždy ve středu od 18:00 hod do 19:00 hod. Začínáme 9.9.2020.
 
 

Tchaj-ťi čchuan je tradiční čínské bojové umění, které kromě účinné sebeobrany, přiznivě působí na mysl, koncentraci a celkové zdraví. Cvičením se prohlubuje dech, tím se cítíme více odpočatí. Energie čchi začne proudit celým tělem a mysl se zklidní. Zlepšuje se koordinace pohybu, posiluje se nervový systém. Protahují se a posilují svaly a šlachy a příznivě působí na klouby. Zvyšuje se odolonost vůči stresu a náročným situacím (největší nepřátelé Tai chi - vnitřní napětí a netrpělivost).

 
 
      
 
 

Začátečníci

Naučíme se umění Wu-ťi čuang kung (stání v postoji Wu-ťi), kde budeme prohlubovat svůj dech a upravíme si správné držení těla. Naučíme se techniku přirozeného břišního dýchání a začneme se učit sestavu navíjení hedvábného vlákna, která rozvíjí vnímání našeho těla, zlepšuje koordinaci a koncentraci na každý detail pohybu. Díky pomalým krouživým pohybům může začít v našem těle proudit energie Čchi a získáme základní dovednosti pro cvičení Tchaj-ťi sestav. Po zvládnutí základních dovedností se začneme učit krátkou sestavu 13 forem, kde postupně uplatníme vše, co jsme se již naučili a dále tím naše dovednosti prohloubíme.

 

Co si obléct?

ideální je lehčí oblečení, které vás nebude nijak omezovat v pohybu a budete se v něm cítit pohodlně a dobře. Cvičíme naboso, v ponožkách nebo v obuvi vhodné na koberec.

 

Těší se na Vás Honza Pischnoth. V případě zájmu o kurz se prosím přihlaste formulářem níže. Kurz můžete nakupovat také jako dárkový poukaz. S dotazy se na nás můžete obrátit na email: yoga@najdiklid.cz či tel.: 605 447 665. 

Přihlášení na Kurz Tai chi s Honzou pro začátečníky od 9.9.2020

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: