Kurz Hatha jógy pro začátečníky s Markétou Stránskou

18.03.2019 19:30

Lázně Toušeň, V Ovčárně 405

15 lekcí - 1 500 Kč (100 Kč/lekce)

 

Kurz bude probíhat vždy v pondělí od 19:30 h do 20:30 h.

 
 

Hatha Yoga

je velmi vhodná pro začátečníky, pro ženy i muže. Je to specifický systém jógy, jehož hlavní součástí jsou pozice těla (ásany), ovládání dechu (pránájáma) a zklidnění mysli. Kurzy nejsou omezeny věkem, pohlavím ani fyzickou zdatností. Lekce začíná zpravidla úvodní koncentrací, vystřídáme pozice vestoje, vsedě a vleže. Končí se vždy relaxací.

 
    

 

 

Bojíte se jógy?

i když s yogou teprve začínáte nebo si nejste jistí svou fyzickou kondicí a máte obavy, jestli to zvládnete – „Zvládnete vše bez obav!“. Každý totiž cvičí podle svých možností. V józe neexistuje fyzicky dokonale provedený cvik, existuje jen cvik dokonale procítěný a provedený přesně v mezích vašich možností – pak je odvedený nejlépe. Velikou chybou bývá přílišné usilování a přepínání vlastních sil. V józe platí jednoznačně, že méně, bývá více!

 

Proč cvičit yogu?

zlepšuje psychickou koncentraci, schopnost vyrovnat se se stresem a kvalitu spánku. Posiluje imunitní systém a odstraňuje bolesti zad. Zlepšuje držení těla a zrychluje úbytek přebytečného tuku. Zpomaluje proces stárnutí a zvyšuje množství energie ...

 

Co si obléct? 

ideální je lehčí oblečení, které vás nebude nijak omezovat v pohybu a budete se v něm cítit pohodlně a dobře. Cvičíme naboso. Podložky jsou k dispozici na místě.


Markéta Stránská: Jsem velká milovnice sportu a cestování, grafická designérka na volné noze a taky věčná studentka. A o mé cestě k józe: Nikdy bych nevěřila, že kousek útržku s kontaktem na lekci cvičení mi změní myšlenky, postoje a hodnoty na svět k lepšímu. Od té doby, co jsem navštívila první hodinu jógy uběhlo již 7 let a děkuji za tu možnost, že jsem se mohla vydat právě touto cestou, která pro mě neznamená pouhé cvičení. Jóga je nekonečné učení a životní styl každého člověka. Žijeme v době nadměrné techničnosti, duševního napětí a nespokojenosti z materialismu. Ale pozná-li člověk sám sebe, dokáže harmonicky zvládnout všechny své duševní a fyzické procesy. K dosažení tohoto cíle může pomoci každému z nás právě jóga. Pomůžu Vám udělat první krok do světa tradiční Hatha jógy.

 

V případě zájmu o kurz se prosím přihlaste formulářem níže. Budou vám zaslány informace, zda-li je volné místo a instrukce k provedení platby. Kurz můžete nakupovat také jako dárkový poukaz. V případě dotazů o vhodnosti kurzu pro Vás či jiných dotazů se na nás můžete obrátit na email: yoga@najdiklid.cz či tel.: 605 447 665. 

Přihlášení na Kurz Hatha jógy s Markétou Stránskou

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: