Beseda o roční zkušenosti s pránou

19.02.2016 18:00

Beseda o roční zkušenosti s pránou s Monikou Kunovskou 

pátek 19.2.2016 od 18 h 

Lázně Toušeň, V Ovčárně 405

 
Povídat si budeme o postupném přechodu na pránu, ročních zkušenostech i jak přechod ovlivnil Moniky život. Budeme sdílet vzájemně zkušenosti s různými typy stravování a vlivem jídla na organizmus, změnami vibrační úrovně energetického systému, prospěšnost cvičení Zhong yuan Qigong (čchi-kung). Na besedě se vždy zajímavá témata objeví.
 
  
 
 

Mnoho lidí spojuje pránickou stravu  pouze s dýcháním a od toho je odvozeno slovo breatharián. Já pránu vnímám jako životní energii přítomnou všude a ve všem. Je možné ji čerpat ze Země i z Univerza, z pohybu, zvuku, světla, dotyku, prostě ze všeho, co jsme schopni pojmout svými smysly a to jak vnějšími, tak vnitřními. Ve stavu rozšířeného vědomí ji můžeme vidět jako  vibrující body ve vzduchu, jako vlny fotonů ze Slunce nebo zvukové vlny z různých zdrojů. Nejvíce ji vnímám při přijímání sluneční energie, při běhání nebo cvičení čchi-kungu. Naše těla, vše kolem nás je složené z kvant a 95 % prostoru je prázdná – a to je princip, jak je možné přijímat pránu přes kůži, přímo do každé buňky našeho těla, vnímat vibraci každé částečky, která vtančí do těla.  Mysl vypne, Ego ztichne a nastoupí Vědomí. Vše začne vibrovat v Jednotě a harmonii.

Každý z nás přijímá určitý podíl pránické energie a je na něm, aby se vědomě upravil množství jídla podle své potřeby. V okamžiku, kdy si člověk uvědomí  a přijme princip doplňování životní energie přímo, nastává bod zlomu a je na každém z nás, kolik a v jaké kvalitě potřebuje fyzickou stravu. Velkou část energie, kterou získáme z jídla, spotřebováváme při trávení. Čím je jídlo hutnější, tím více zpracovávání zatěžuje celý organismus a odčerpává energii. Navíc s jídlem přichází do těla i to, co nepotřebujeme – toxiny a nezdravé látky, které tělo musí vyloučit a opět na to potřebuje energii. Jasmuheen a Henri Monfort při svých přednáškách v České republice objasnili spoustu aspektů pránické výživy.  Viliam Poltikovič natočil úžasný film Žijeme z energie, jsme  energie, kde se objevily i dvě češky – práničky.  Dalším známým pránikem je Peter Starec na Slovensku.  Věřím, že na světě i v České republice žije mnohem více lidí, kteří jsou zcela nebo částečně na pránické stravě.

 

Na besedu je vstupné dobrovolné. Přihlášení prosím předem formulářem níže nebo na email: yoga@najdiklid.cz či tel.: 605447665.

 

Přihlášení na akci Beseda o zkušenosti s pránou 19.2.2016

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: